صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
قابل توجه دانشجویان گرامی ، با مراجعه به شعب بانک انصار از دریافت وام شهریه تحصیلی به مبلغ 8000000ریال با کارمزد 2درصد بهرمند شوید.

پیوندهای مهم
 

 

  

منایع و برنامه 9 ترمه

  سیستم گلستان
 

   

برنامه کلاسی   تقویم آموزشی

 

 

 

 

    سازمان مرکزی پیام نور
 

 

   
     
ساعت
نظرسنجی
نظر شما در مورد عملکرد سایت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

وام دانشجویی

(سقف مجاز دريافت  وام دانشجویی)

با توجه به اندک بودن ميزان اعتبار وام شهريه دانشجويي تخصيص يافته از طرف سازمان مرکزي دانشگاه و عدم  امکان افزايش آن، اولويت با کساني است که تا کنون از تسهيلات صندوق رفاه استفاده ننموده اند .

لازم به ذکر است در صورت افزايش اعتبار، ثبت وام شهريه براي هر دانشجو در مقطع کارشناسی فقط تا چهار نيمسال امکان پذير مي باشد.

تذکر 1-بر اساس مجموعه قوانین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، دانشجویانی که از وام ازدواج یا ضروری استفاده نموده اند نمی توانند از وام شهریه دانشجویی استفاده نمایند.  

 

شرایط عمومی دریافت وام شهریه

 

1-داشتن حداقل 12 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع کارشناسی .

2- داشتن حداقل 8 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع کارشناسی ارشد.

3- اعطای تسهیلات دانشجویی طبق مقررات صندوق رفاه دانشجویان بر اساس دانشگاههای روزانه می باشد. (4 نیمسال مقطع کارشناسی ارشد و 8 نیمسال مقطع کارشناسی)

                                                                                                                                     

قابل توجه متقاضيان وام شهريه (کارشناسي ارشد)

 جهت تکمیل پرونده  وام شهريه دانشجويي ،تسويه حساب مالي مقطع کارشناسي به همراه  تصویر مدرک کارشناسی  الزامی مي باشد.

قابل توجه دانشجويان مهمان متقاضي وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه

بدينوسيله به اطلاع ميرساند چون شهريه تحصيلي اين دسته از دانشجويان  مي بايست به حساب شهريه دانشگاه مبدا واريز گردد و دسترسي به اطلاعات تحصيلي دانشجويان فوق الذکر از طريق سايت قم امکان پذير نميباشد. ثبت وام شهريه صندوق رفاه براي دانشجويان مهمان عادی مقدور نمي باشد. 

 قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه متقاضی وام شهریه دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 92-91

به اطلاع آن دسته از دانشجویان مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد  می رساند، با توجه به ارائه تسهیلات وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم- تحقیقات و فن آوری براساس دانشگاه­های روزانه (کارشناسی 4 سال و ارشد 2 سال) امکان ثبت وام برای دانشجویان دارای ترم بیشتر از حد مجاز تحصیلی در سیستم گلستان میسر نمی باشد.

 

تقاضاي وام شهريه در نيمسال اول سال تحصيلي (92-91)

زمان ثبت نام و تکمیل پرونده وام دانشجویی از تاریخ 25/6/1391 لغایت 10/7/1391 می باشد.

 تذکر مهم: با توجه به عدم تخصیص اعتبار وام ازطرف  صندوق رفاه دانشجویان تکمیل فرم ثبت نام هیچ گونه تعهدی برای دانشگاه مبنی بر اعطای وام ایجاد نخواهد کرد . 

تذکر1: آندسته از دانشجوياني که براي نيمسال اول سال تحصيلي( 92-91 ) تقاضاي مجدد وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه را دارند فرم مربوطه  را  ( فرم 1/8 )  دريافت و پس از تکميل فرم توسط دانشجو ،ثبت تعداد واحد اخذ شده در نیمسال جاری  و تایید موارد مذکور از طرف کارشناس  آموزش  تا تاریخ فوق الذکر به امور دانشجویی دانشگاه تحویل نمایند .

تذکر2: آندسته از دانشجوياني که متقاضي وام شهريه دانشجويي از نيمسال اول سال تحصيلي( 92-91) مي‌باشند و تاکنون پرونده وام دانشجويي تشکيل نداده‌اند، ابتدا فرم های شماره (فرم 1/8 و   فرم 3 ) را دریافت وبه همراه مدارک ذيل و تایید  معدل و واحد از طرف کارشناس  آموزش   تا تاریخ فوق الذکر به امور دانشجويي دانشگاه تحويل نمايند.

نکته :بدیهی است تحویل مدارک وام شهریه  به صورت ناقص ،از طریق نمابر ،پست پیشتاز و یا خارج از زمان یاد شده  امکان پذیر نبوده و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد .

  مدارک موردنياز جهت تشکيل پرونده وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان

 1- تصوير تمام صفحات شناسنامه

2- تصوير کارت ملي (پشت و رو)

 

3- تصوير کارت دانشجويي تمديددار

 

4- فرم تعهدنامه محضري

 

 مدارک ضامن

1- تصوير آخرين حکم کارگزيني

 

2-تصوير کارت ملي ضامن (پشت و رو)

 

 

نکات قابل توجه در رابطه با شرايط ضامن

الف- ضامن مي‌بايست عضو رسمي يا پيماني ادارات دولتي باشد.

ب- بازنشستگان مراکز دولتي در صورت داشتن فيش حقوقي و نامه کسر از حقوق از اداره متبوع

 

ج- کارکنان رسمي و پيماني نيروهاي مسلح با داشتن گواهي عضويت از يگان خدمتي وتصوير فيش حقوقي. 

 

 با عنایت به عدم تخصیص اعتبار وام شهریه دانشجویی از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  به اطلاع کلیه متقاضیان می رساند، میزان بهره مندی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قم و توابع از وام شهریه دانشجویی پس ازاعلام اعتبار نهایی از طرف سازمان مشخص می گردد.

 

لازم به ذکر است آن دسته از متقاضیان وام دانشجویی که  شهریه خود را کامل واریز نموده اند  وام دریافتی به صورت بستانکاری ثبت و در نیمسال بعدی  اعمال میگردد.

 

  قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه 

پیرو نامه شماره 50777/2 مورخ 25/08/1388 سرپرست معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مبنی بر تخصیص وامهای دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به دانشگاه پیام نور  به استحضار می رساند دانشجویان دانشگاه  پیام نور فقط می تواننداز وام شهریه و حج عمره بهره مند شوند. 

 

 

دانشجوی گرامی:

1مهلت بازپرداخت وام صندوق رفاه برای دانشجویان انصرافی، اخراجی و یا ترک تحصیل بلافاصله پس از روشن شدن وضعیت دانشجو توسط مدیریت آموزش دانشگاه به صورت یکجا و با احتساب 4% کارمزد وام از زمان دریافت طی یک فیش کلی که فقط تا پایان وقت اداری همان روز قابل پرداخت می باشد میسر می گردد.

2-  بازپرداخت وام برای دانشجویان فارغ التحصیل پس از روشن شدن وضعیت و اعلام تاریخ فراغت از تحصیل توسط مدیریت آموزش دانشگاه به دو صورت امکان پذیر می باشد:

         1- اقساط (تذکر مهم )از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو بیش از 9 ماه نگذشته باشد.      2- نقدی

الف) بازپرداخت اقساط: ابتدا 10% از مبلغ کل وام به صورت نقدی توسط فیش صادر شده به مهلت 48 ساعت پرداخت و الباقی بدهی به صورت اقساط 60 ماهه قابل پرداخت میباشد .

ب) بازپرداخت نقدی: به صورت فیش یکجا، به مبلغ کل بدهی  با مهلت پرداخت 48 ساعت امکان پذیر می باشد.

تذکر مهم: در صورت عدم رعایت موارد فوق وعدم  پرداخت به موقع، صدور تسویه حساب  و یا دفترچه اقساط از طریق دانشگاه امکان پذیر نمی باشد؛ و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد.  

 

قابل توجه دانشجویان ترم آخر دانشگاه

 آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد که در مقطع تحصیلی قبلی (کاردانی و کارشناسی) وام دانشجویی دریافت نموده و دفترچه اقساط را تحویل نگرفته­اند، جهت انجام مراحل دانش آموختگی مقطع فعلی می­بایست بدهی گذشته را یکجا پرداخت و برگه تسویه حساب با تأیید دانشگاه قبلی را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است دفترچه اقساط وام فقط برای دانشجویانی که هر دو مقطع تحصیلی آنها دانشگاه پیام نور می­باشد به صورت کلی صادر می­گردد.

 قابل توجه کلیه دانشجویان گرامی دانشگاه متقاضی تسهیلات اقساطی صندوق رفاه دانشجویان:

به اطلاع می رساند دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی فقط در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیل می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند و همچنین فقط در صورت اتمام سنوات مجاز تحصیل میتوانند از باز پرداخت وام به صورت اقساطی بهره مند گردند.

       

 براي اطلاعات بيشتر اينجا را کليک کنيد.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7094
 بازدید امروز : 140
 کل بازدید : 3592799
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5312
جستجو
اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
صفحه اصلی       ارتباط با مسولین     نقشه سایت  

آدرس: جعفريه خیابان امام خميني(قدس)، دانشگاه پيام نور واحد جعفريه
تلفن                               ٦٢٢٠٣٧٦-٠٢٥٢ 

Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .     دانشگاه پیام نور استان قم واحد جعفریه