صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
قابل توجه دانشجویان گرامی ، با مراجعه به شعب بانک انصار از دریافت وام شهریه تحصیلی به مبلغ 8000000ریال با کارمزد 2درصد بهرمند شوید.

پیوندهای مهم
 

 

  

منایع و برنامه 9 ترمه

  سیستم گلستان
 

   

برنامه کلاسی   تقویم آموزشی

 

 

 

 

    سازمان مرکزی پیام نور
 

 

   
     
ساعت
نظرسنجی
نظر شما در مورد عملکرد سایت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

فيس بوک چيست؟
فيس بوک چيست؟

 فيس بوک (Facebook) يک سايت اجتماعي است که توسط سازنده جوان خود مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) در چهارم فوريه سال 2004 راه اندازي شد.اين سايت هم اکنون از نظر تعداد کاربر عضو و نيز از نظر کارشناسان، در زمينه سايت هاي اجتماعي، برتر از ماي اسپيس و امثال آن و در حقيقت در زمينه کاري خود، سايت شماره 1 جهان محسوب مي شود.
"مارک زاکربرگ" سايت فيس بوک را از اتاق خود در دانشگاه هاروارد آمريکا طراحي کرد و در تاريخ 4 فوريه 2004 آن را به عنوان يک وب سايت اجتماعي مخصوص دانشجويان هاروارد راه اندازي کرد. اما سايت او فراتر از محدوده يک دانشگاه و دانشجويان آن، خيلي سريع مورد توجه قرار گرفت و چنان محبوب شد که تا آخر هفته دوم راه اندازي آن، بيش از نيمي از دانشجويان هاروارد درآن نام نويسي کرده بودند و از آن به عنوان راهي براي ارتباط با يکديگر استفاده مي کردند و در کوتاه مدت، ميليونها نفر در همان چند ماه نخست، به عضويت آن در آمدند و يک شبکه اجتماعي بسيار گسترده، وسيع و با نفوذ و تأثير گذار را بنيان نهادند.
پس از موفقيت چشمگير فيس بوک، زاکربرگ تصميم گرفت کارش را گسترش دهد. بنابراين او در اين راه از هم اتاقي خود "داستين موسکوويتز" (Dustin Moskovitz)هم کمک گرفت. آن دو ابتدا سايت را براي دانشگاه هاي استانفورد(Stanford)، کلمبيا (Columbia)و ييل (Yale) راه اندازي کردند و سپس چندين دانشگاه ديگر در ايالت بوستون آمريکا را نيز به اين سايت مجهز کردند. تا آغاز تابستان همان سال، فيس بوک توسط هزاران نفر در بيش از 45 دانشگاه آمريکا استفاده مي شد. در همان موقع زاکربرگ به همراه چند نفر از دوستان خود که او را در اداره سايت کمک مي کردند، به پالو آلتو کاليفرنيا رفت و در آنجا خانه اي کوچک اداره کرد. اين خانه اولين محل کار رسمي آن هابود. رفتن زاکربرگ به کاليفرنيا، مقدمه آشنايي او با اولين سرمايه گذارفيس بوک يعني پيتر تيل (Peter Thiel) بود.
هم اکنون فيس بوک تشکيلات اداري مجهزي، شامل 7 ساختمان در پالوآلتو و صدها نفر کارمند دارد و زاکربرگ آن را يک اردوگاه شهري مي نامد.
طبق آماري که دوازدهم آگوست 2008 توسط موسسه "کام اسکور" منتشر شده است، هم اکنون سايت فيس بوک پر مخاطب ترين وب سايت اجتماعي جهان است و حدوداً 132 ميليون نفر کاربر دارد که 63 درصد آنها خارج از آمريکاي شمالي قرار دارند.
در مورد فيس بوک خيلي چيزها مي توان گفت، اما قطعاً هيچکدام نمي توانند مانند عضويت در آن و تجربه عيني آن، بيانگر حس و حال و دنياي اين پايگاه اجتماعي مجازي و مزاياي آن باشد. بنابراين در ادامه اين نوشتار، به توضيح مراحل عضويت مي پردازيم تا در صورت تمايل به عضو شدن در اين سايت، خود شخصاً بتوانيد آن را تجزيه نماييد و در صورت تمايل، از اعضاي آن به شمار رويد. ضمن اينکه در ادامه متوجه خواهيد شد که روش عضويت در اين سايت تا چه اندازه ساده است.

نحوه عضويت در فيس بوک:

مرحله اول: ابتدا به سايت فيس بوک با نشانيFacebook.com برويد و اطلاعات اوليه خود را در فرم عضويت وارد کنيد.
مرحله دوم: در مرحله دوم، کادري بر روي صفحه ظاهر مي شود که مربوط به کاراکترهاي کپچا مي باشد. کافيست آنها را در مکان مشخص شده تايپ کنيد (براي اينکه سايت مطمئن شود که شما يک کاربر واقعي هستيد نه يک روبات نرم افزاري).
مرحله سوم: در مرحله سوم و پس از تاييد اطلاعات شما، نوشته اي بر روي صفحه ظاهر مي شود به اين مضمون که يک اي ميل به آدرس اي ميل شما فرستاده شده است. شما با باز کردن آن اي ميل، و کليک بر روي لينک داده شده، در آن به عضويت فيس بوک در خواهيد آمد.
اميد است از اينحا به بعد خود شخصاً فيس بوک و خدمات و سرويس هاي آن را مورد تجربه و دقت نظر قرار دهيد.
منبع:ماهنامه دانش و کامپيوتر، شماره 85
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3711
 بازدید امروز : 144
 کل بازدید : 3592803
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.4687
جستجو
اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
صفحه اصلی       ارتباط با مسولین     نقشه سایت  

آدرس: جعفريه خیابان امام خميني(قدس)، دانشگاه پيام نور واحد جعفريه
تلفن                               ٦٢٢٠٣٧٦-٠٢٥٢ 

Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .     دانشگاه پیام نور استان قم واحد جعفریه