صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
قابل توجه دانشجویان گرامی ، با مراجعه به شعب بانک انصار از دریافت وام شهریه تحصیلی به مبلغ 8000000ریال با کارمزد 2درصد بهرمند شوید.

پیوندهای مهم
 

 

  

منایع و برنامه 9 ترمه

  سیستم گلستان
 

   

برنامه کلاسی   تقویم آموزشی

 

 

 

 

    سازمان مرکزی پیام نور
 

 

   
     
ساعت
نظرسنجی
نظر شما در مورد عملکرد سایت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف


چهار قانون در رابطه با «زمان»

 

۱) «زمان» در حال گذر است
زمان در حال گذر است، یعنی به هیچ وجه نمی توان آنرا ذخیره نمود. به عبارت دیگر، زمان را فقط
می توان «استفاده» کرد، و تنها تصمیمی که در مورد آن می توانیم بگیریم‏، این است که «چگونه» از وقت خود استفاده کنیم؟ ما می توانیم وقت خود را برای کارهای کم ارزش یا امور ارزشمند صرف کنیم. ‌درهر صورت، زمانی که می گذرد ،‌برای همیشه از دست رفته است

۲) صرف «زمان» غیر قابل اجتناب است
قانون دوم این است که، صرف زمان، غیر قابل اجتناب است. هر کاری نیاز به صرف زمان دارد. فرقی نمی کند که این کار، نگاه کردن از پنجره به سمت بیرون باشد یا چند دقیقه خوابیدن بیشتر در رختخواب.
در هر صورت، هر کدام از این کارها، مقدار مشخصی از زمان را به خود اختصاص می دهد. طبق قانون ۹۰/۱۰، اگر شما ۱۰ % ‌از وقت خود را صرف برنامه ریزی برا ی کارهای خود بکنید، موجب ۹۰ % صرفه جویی در میزان تلاش لازم برای رسیدن به اهدافتان خواهد شد.

۳) «زمان» بی همتاست
قانون سوم این است که، زمان بی همتاست و هیچ چیز نمی تواند جای آنرا بگیرد. این موضوع، بخصوص در مورد ارتباطات و روابط شما با دیگران صادق است. صرف وقت ،‌تنها پول رایج و ارزشمند در روابط شما با افراد خانواده ‌، دوستان، مشتریان و همکارانتان است و هیچ چیز نمی تواند جایگزین آن شود. افراد موثر و کارآمد، همیشه در تلاشند که موقعیتهای زمانی خاصی را ایجاد کنند تا بتوانند وقت خود را با افرادی که در زندگیشان با اهمیتند ،‌صرف نمایند. از نظر فرزندان شما، «‌ عشق » دقیقا ً با صرف زمان با آنها معنا می شود. این موضوع در مورد همسرتان نیز صادق است.
ما، دیگران را دقیقاً به همان اندازه ای دوست داریم که وقت خود را صرف آنها می کنیم.
هر چه بیشتر وقت خود را با فرد دیگری (بخصوص با اعضای خانواده تان) بگذرانید، درک متقابل شما از یکدیگر بیشتر شده و روابطتان گسترش و عمق بیشتری خواهند یافت. اگر آن قدر گرفتار باشید که نتوانید برای فرزندتان وقت بگذارید، کم کم ارتباط او با شما قطع خواهد شد و به دنیای شخصی خودش پناه خواهد برد.

۴) «زمان» کلید تکامل است
قانون چهارم این است که، برای کامل شدن در هر کار و رسیدن به نقطهٔ پایانی اهدافتان، ناگزیر از صرف وقت هستید. به عبارت دیگر، یکی از مهمترین کارهایی که در مورد اهدافتان باید انجام دهید،‌ این است که، با دقت، میزان وقتی که برای رسیدن به آن هدف لازم است را محاسبه کرده و به آن اختصاص دهید. اگر چنین زمانی را به آن اختصاص ندهید، نتیجه این خواهدبود که کار را نیمه کاره و قبل از رسیدن به هدف رها خواهید کرد. پس باید این زمان را با دقت محاسبه کنید.


● تمرین عملی :‌
از امروز تصمیم بگیرید که زمان خود را بجای کارهای کم ارزش، صرف امور با ارزش کنید و این تصمیم را به اجرا در آورید.
برنامه ای بریزید که بتوانید وقت بیشتری را با افرادی که در زندگیتان مهم محسوب می شوند، صرف کنید.
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3592
 بازدید امروز : 125
 کل بازدید : 3592784
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.4844
جستجو
اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
صفحه اصلی       ارتباط با مسولین     نقشه سایت  

آدرس: جعفريه خیابان امام خميني(قدس)، دانشگاه پيام نور واحد جعفريه
تلفن                               ٦٢٢٠٣٧٦-٠٢٥٢ 

Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .     دانشگاه پیام نور استان قم واحد جعفریه